EN
Të gjitha kategoritë

Faqja e Parë>Produkte>Kujdesi shëndetësor

Ekstrakt i shafranit

Nr Katalogu: QT160818071

Pamje (s): 2129

Emri i produktit: Ekstrakt i rrënjës së shafranit
Emri Latin: Curcuma longa L
Burimi i bimës: Curcuma longa L
Përbërësi aktiv: Curcumin
Metoda e provës: HPLC
Pjesa e përdorur: Rrënjë
Erë: Erë e mirë
Pamja: Pluhur i verdhë
Specifikim:
Kurkuminoidet HPLC 95% CP


Na kontaktoni
detajet e produktit

Curcumin është kurkuminoidi kryesor që gjendet në shafran i erëzës, i cili është anëtar i familjes së xhenxhefilit (Zingiberaceae). Curcumin shpesh përdoret për të bërë pluhur kerri duke i dhënë asaj kështu ngjyrën dalluese. Gjithashtu, është një shtesë ushqyese në produktet e kujdesit shëndetësor. Shpesh aplikohet në ilaçet kundër kancerit, Ushqime Funksionale dhe Pije, Suplemente Dietike.

Emri i produktit: Ekstrakt i rrënjës së shafranit

Emri Latin: Curcuma longa L
Burimi i bimës: Curcuma longa L
Përbërësi aktiv: Curcumin
Metoda e provës: HPLC
Pjesa e përdorur: Rrënjë
Pamja: Pluhur i verdhë
Specifikim:
Kurkuminoidet 95% CP
Kurkuminoidet 10% sol I tretshëm në ujë
Kurkuminoidet 65%
Pluhur shafran i Indisë
Kurkuminoidet 95% USP
Curcumin 99% (sintetizëm
Kurkuminoidet - grimcat 20-60Mesh

1. Efekti i uljes së lipideve, ekstrakti i kurkuminit mund të pengojë rritjen e qelizave të kancerit
2. ekstrakti i kurkuminit ka efekte anti-inflamatore, rezistencën origjinale të mikrobit, duke penguar ndjeshëm grumbullimin e trombociteve
3. ekstrakti i kurkuminit mund të rrisë formimin dhe sekretimin e biliare, dhe të promovojë kolecistokininën
4. përfundimi i efekteve të shtatëzanisë, efektet antioksiduese, efektet e dritës Roli në biosintezën pengon PGS
5.Si lëndët e para të ilaçeve për menstruacionet antiinflamatore dhe rregulluese, përdoret kryesisht në
fusha farmaceutike;
6. Si produkte për rregullimin e menstruacioneve, përdoret kryesisht në industrinë e produkteve shëndetësore;
7.Sipas pigmenteve, aditivëve ushqimorë të erëzave, përdoret kryesisht në industrinë kozmetike
8. Përfitimet shëndetësore dhe përdorimet për shtojcat kurkumin të shafranit