EN
Të gjitha kategoritë

Home>Produkte>Kujdesi shëndetësor

Ekstrakt Rozmari

Nr Katalogu: QT170209004

Pamje (s): 3217

Emri i Produktit: Ekstrakt Rozmari
Emri Botanik: Rosmarinus officinalis L
Pjesa e përdorur: Barishte e tërë
Përbërësi aktiv: Acidi karnozik; Acidi Rosmarinic; Acidi Ursolik


Na kontaktoni
detajet e produktit

Rozmarina është një bimë me vlerë natyrore të erëzave. Rrjedhin, gjethet dhe lulet e saj kanë një aromë të këndshme. Vaji aromatik i nxjerrë nga lulet dhe degëzat mund të përdoret për të formuar pastruesit e ajrit, parfumet, sapunet dhe lëndët e tjera të para kozmetike. Përdoret në pije, vajra të lëkurës, tonikë për flokët dhe pastrues të rrobave. Rozmarina është një erëz që përdoret zakonisht në ushqimin perëndimor, dhe shpesh përdoret shpesh në biftekë, patate dhe sende të tjera të pjekura. Thuhet se mbretëresha e lashtë hungareze i pëlqen të lahet me rozmarinë dhe të lashtët besonin se ajo mund të përmirësojë kujtesën, kështu që njihet edhe si far far në det. Kur anija humbet drejtimin e saj, marinari i humbur mund të përdorë këtë aromë të pasur për të gjetur vendndodhjen e tokës.

Emri i Produktit: Ekstrakt Rozmari

Nr Cas: 20283-92-5

Formula: C18H16O8

Pesha e mol: 360.318

Burimi Botanik: Rozmari

Tretës për nxjerrjen: Ujë i pastruar, Etanol

Pjesa e përdorur: Barishte e tërë

Përbërësi aktiv: Acidi karnozik; Acidi Rosmarinic; Acidi Ursolik

Pamja: Pluhur i verdhë kafe

Metoda e ekstraktit: Uji / Etanoli

Specifikim:

Acidi Carnosic 4% -60%; Acidi Rosmarinic 2.5% -98%;

Acidi Ursolik 98%