EN
Të gjitha kategoritë

Faqja e Parë>Produkte>Aditivët e ushqimit

Ekstrakt i rrënjës së xhenxhefilit

Nr Katalogu: QT160818010
Pamje (s): 1125

Emri i produktit: Ekstrakt xhenxhefili
Emri Latin: Zingiber officinale
Përbërësi kryesor: Gingerols
Metoda e provës: HPLC
Pjesa e përdorur: Rrënjë
Pamja: Pluhur i verdhë kafe
specifikimet:
5% , 10% Gingerol (Nxjerrja e CO2)
5% , 20% Xhenxhefil
1% Gingerol Sol I tretshëm në ujë

Na kontaktoni
detajet e produktit

Xhenxhefili, ose rizoma e bimës Zingiber officinale është përdorur si ilaç në traditat bimore aziatike, indiane dhe arabe që nga kohërat e lashta. Për shembull, në Kinë, xhenxhefili është përdorur për të ndihmuar tretjen dhe trajtimin e shqetësimeve në stomak, diarre dhe vjellje për më shumë se 2,000 vjet. Pluhur xhenxhefili ka ngrohje, eksitim, djersitje, ndalimin e të vjellave, detoksifikimin dhe efekte të tjera. Pluhuri i xhenxhefilit posaçërisht ka efekt të mirë detoksifikimi në peshk dhe helm nga gaforret, Pinellia, Arisaema dhe helmime nga ilaçet e tjera. Pasi të jetë sulmuar nga akulli, uji dhe i ftohti, të pini supë xhenxhefil mund të rrisin qarkullimin e gjakut dhe të shpërndajnë patogjenë të ftohtë.


Emri i produktit: Ekstrakt xhenxhefili
Burimi Botanik: Zingiber officinalis
Emri Latin: Zingiber officinale
Përbërësi kryesor: Gingerols
Metoda e provës: HPLC
Pjesa e përdorur: Rrënjë
Pamja: Pluhur i verdhë kafe
specifikimet:
5%, 10% Gingerol (Nxjerrja e CO2)
5%, 20% xhenxhefil
1% Gingerol (I tretshëm në ujë)
Ekstrakt xhenxhefili 10 : 11. Parandalimi ose trajtimi i lëndimit të automjeteve, shtatëzënia shkakton nauze dhe të vjella;
2. Rezistojnë në ulçerin e stomakut dhe mbrojnë grumbullimin e trombociteve që pengojnë zemrën e fortë të mëlçisë;
3. Anti-oksidues, duke eleminuar në mënyrë efektive radikalet e lira;
4. Promovimi i oreksit, zgjidhja e një stomaku të mërzitur;

1. Zbatohet në fushën e ushqimeve.
2. Aplikuar në fushën e pijeve.
3. Aplikuar në fushën e kozmetikës.
4. Aplikuar në fushën e produkteve shëndetësore.