EN
Të gjitha kategoritë

Home>Produkte>Aditivët e ushqimit

Ekstrakt i boronicës Anthoycnidins 25% Antocyanins 36%

Nr Katalogu: QT170215007
Pamje (s): 1160

Emri i produktit: Ekstrakt i boronicës
Burimi Botanik: Ekstrakt Vaccinium myrtillus
Emri Latin: Vaccinium myrtillus L.
Përbërësi kryesor: anthocyanidin / cyanidin
Metoda e provës: Pjesa UV e përdorur: Manaferrat
Pamja: Pluhur violet i kaltërosh
Specifikim:
Antocianidin 25% (China Bilberry
Anthoycnidins 25% Antocianins 36%

Na kontaktoni
detajet e produktit

Boronica (Vaccinium myrtillus) është ekstrakti i thatë i boronicës Evropiane, për të mbështetur shëndetin e syve, për të eleminuar problemet e qarkullimit dhe për të ulur inflamacionin. Këto super antioksidantë përmbajnë përbërës të quajtur Anthocyanins, Antocianins janë pigmente të tretshme në ujë që gjenden në shumë bimë. Në varësi të pH, antocianinat mund të jenë të kuq, vjollcë ose blu. e cila i jep Bilberry ngjyrën e thellë vjollcë dhe është thelbësore për përfitimet e shumta shëndetësore që ofron. Këto pigmente mund të gjenden në fruta, rrjedh dhe gjethe, dhe nivelet e tyre mund të luhaten. Flavonoidet janë gishtëruar në një numër studimesh ushqyese si lëndë ushqyese të mundshme parandaluese të cilat mund t’i mbajnë njerëzit më të shëndetshëm, dhe disa duket se janë në gjendje të tkurrin tumoret dhe të kurojnë disa sëmundje. Antocianinat nuk janë përjashtim nga rregulli, me këto pigmente që kanë një numër përfitimesh, kryesisht në rolin e tyre si antioksidantë. Pigmentet e antocianinës janë një arsye pse frutat janë kaq të shëndetshëm, dhe pse bëhen pretendime shëndetësore për verërat dhe lëngjet e frutave.


Emri i produktit: Ekstrakt i boronicës
Burimi Botanik: Ekstrakt Vaccinium myrtillus
Emri Latin: Vaccinium myrtillus L..
Përbërësi kryesor: anthocyanidin / cyanidin
Metoda e provës: Pjesa UV e përdorur: Manaferrat
Pamja: Pluhur violet i kaltërosh
Specifikim:
Antocianidin 25% (China Bilberry
Anthoycnidins 25% & Antocianins 36%

1. Ekstrakti i boronicës mund të Mbrojë dhe Rigjenerojë Rodopsin, dhe të kurojë pacientët me sëmundje të syve si pigmentoza, retiniti, glaukoma dhe miopia, etj.
2. Parandaloni sëmundjet kardiovaskulare
3. Shuani radikalen e lire, antioksidues dhe anti-plakje
4. Një trajtim për inflamacion të butë të mukozave të gojës dhe fytit
5. Një trajtim për diarre, enterit, urethrit, cystitis dhe virozë reum

1. Materiale farmaceutike;
2. Ushqim funksional dhe shtues ushqimor;
3. Shtesë kozmetike;