EN
Të gjitha kategoritë

Home>Produkte>Antioxidant

Ekstrakt frutash Cnidium

Nr Katalogu: QT170215012
Pamje (s): 960

Emri i produktit: Ekstrakt frutash Cnidium
Emri Latin: Cnidium monnieri (L.) Cuss
Përbërësi aktiv: 10% -98% Osthole
Metoda e provës: HPLC
Pjesa e përdorur: fruta
Pamja: Pluhur kafe / e bardhë
Formula molekulare: C15H16O3
specifikimet:
20% Osthole HPLC
50% Osthole HPLC

Na kontaktoni
detajet e produktit

Ekstrakti i cnidiumit rrit çlirimin e oksidit nitrik dhe frenon PDE-5, duke lejuar ereksione më të gjata për periudha më të gjata kohore. Dhe një përbërje e gjetur në cnidium të quajtur osthol ose struc u gjet për të ndihmuar në çlodhjen e corpus cavernosa të penisit. Cnidium është një bimë që rritet në Kinë, farat e së cilës përdoren në mjekësinë klasike tradicionale kineze për problemet e lëkurës dhe si një forcues natyral i dëshirës seksuale. Cnidium është i njohur në Kinë si Ajo Chuang Zi.


Emri i produktit: Ekstrakt Fructus cnidii
Emri Latin: Cnidium monnieri (L.) Cuss
Përbërësi aktiv: 10% -98% Osthole
Metoda e provës: HPLC
Pjesa e përdorur: fruta
Pamja: pluhur i bardhë
Formula molekulare: C15H16O3
specifikimet:
20% Osthole HPLC
50% Osthole HPLC
98% Osthole HPLC1 Ka sterilizim dhe efekt antipruritik, dhe mund të përdoret për gjinekologji
2 Veshkat e ngrohta dhe afrodiziaku për shëndetin seksual të burrave
3 Depresioni, efekti anti-aritmik, trajtimi i sëmundjeve kardiovaskulare
4 Përdoret gjerësisht në fushën e aplikimit të kozmetikës, kryesisht për sterilizimin e kruajtjes së lëkurës, parandalon simptomat e alergjisë.

Vrima është përdorur gjerësisht në fushat e produkteve të shëndetit. Vorbulla mund të përdoret si produkt tonik në impotencën mashkullore,
përbërësit aktivë të ilaçeve për sëmundjet gjinekologjike.
Vrima është përdorur gjerësisht në fushat e produkteve të ilaçeve. Osthola përdoret gjithashtu si produkt tonik në sëmundjen akute eksudative të lëkurës.