EN
Të gjitha kategoritë

Home>Produkte>Antioxidant

Ekstrakt gjethe boronicë

Nr Katalogu: QT160817012
Pamje (s): 5503

Emri i produktit: Ekstrakt gjethe boronicë
Përbërësi kryesor: Acidi klorogjenik
Metoda e provës: HPLC
Pjesa e përdorur: Fletë
Pamja: kafe e verdhë
Specifikimet: Acidi Chlorogenic: 16% 、 20% HPLC Acidi Chlorogenic

Na kontaktoni
detajet e produktit

Acidi klorogjenik, i njohur edhe si "acidi jeshil", "acidi tanik i kafesë", "niacina e kafesë", është një përbërës fenilpropanoid i prodhuar nga rruga e acidit shikimic në bimë gjatë frymëmarrjes aerobike, e cila është kafeoyl.Ekstrakti i gjetheve të gjelbër është i pasur me lëndë ushqyese. Ajo jo vetëm që ka funksione të mira ushqyese dhe kujdesi shëndetësor, por ka edhe funksione të parandalimit të plakjes së nervave të trurit, forcimit të zemrës, zbutjes kundër kancerit të enëve të gjakut dhe përmirësimit të imunitetit njerëzor.

Emri i produktit: Ekstrakt gjethe boronicë
Përbërësi kryesor: Acidi klorogjenik
Metoda e provës: HPLC
Pjesa e përdorur: Fletë
Pamja: kafe e verdhë
specifikimet:
Acidi Chlorogenic: 16% 、 20% HPLC Acid Chlorogenic


1. Anti-oxident
2. Përmirësoni aftësinë e sistemit imunitar.
3. Ulja e sëmundjes së zemrës dhe ndodhi goditje
4. Ndihmoni për të parandaluar sëmundje të ndryshme të lidhura me radikalët e lirë
5. Ulni numrin e ftohjes dhe shkurtoni kohëzgjatjen
6. Përmirësoni fleksibilitetin e arterieve dhe venave dhe kapilarëve të gjakut
7. Relaksimi vaskular në mënyrë që të promovojë rrjedhën e gjakut dhe presionin e lartë të gjakut
8. Rezistenca ndaj efektit të rrezatimit
9. Promovoni rigjenerimin e qelizave retinale.


1. Përdorimi i drogës:
Ekstrakti i boronicës përdoret për të trajtuar diarre, skorbje dhe kushte të tjera. Shtë shumë efektive në trajtimin e diarresë, ngërçeve menstruale, problemet me sytë, venat me variçe, pamjaftueshmërinë venoze dhe problemet e tjera të qarkullimit të gjakut përfshirë diabetin.
2. Aditivë ushqimore:
Ekstrakti i boronicës ka kaq shumë funksione të shëndetshme, ekstrakti i boronicës i shtohet gjithashtu ushqimit për të forcuar aromën e ushqimit dhe për të përfituar shëndetin e njeriut në të njëjtën kohë.
3.Cosmetic:
Ekstrakti i boronicës është i dobishëm për të përmirësuar situatën e lëkurës. Shtë efektive në zhdukjen e freckle, rrudhat dhe bërjen e lëkurës të lëmuar.

Deklarata për jo-rrezatim: Ky përbërës nuk trajtohet nga rrezatimi dhe ETO
Statusi i Kosherit: Kosher KOF-K Parve
Garanton kohën e natyrës: Dy vjet